Ознака: контролори

Контролори нападнати во автобус кај Бит Пазар

Во скопската полиција било пријавено дека вчера во утринските часови, на подрачјето на Бит Пазар, во автобус на ЈСП, биле натепани двајца контролори. Според пријавата,...

Кривична пријава за двајца контролори од Фондот за здравствено осигурување поради...

СВР Скопје – Единица за економски криминал поднесе кривична пријава против С.З.(39) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело примање...

Тепачките во автобусите, по принципот секој со секого го вклучија алармот

Фотографијата споделена на социјалните мрежи, на која се гледа како во двокатен автобус на јавното сообраќајно претпријатие двајца контролори со нозе тепаат патник, ги...

Во август 27 пријави за недолично однесување на контролори од ЈСП

Во текот на овој месец се добиени 27 пријави од граѓани за недолично однесување на контролорите во ЈСП Скопје. Во пет случаи е констатирано...