3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 6:12

Ознака: контроли

Во Кичево казнети 45 граѓани за неносење заштитни маски

Во изминатото деноноќие полициските службеници на ниво на ОВР-Кичево, констатирале 45 прекршоци на граѓани на кои им се издадени прекршочни платни налози за сторен...

СВР Битола ги заостри контролите поради коронавирусот

Вкупно 244 граѓани на територијата која ја покрива СВР Битола, во градовите Битола, Прилеп, Ресен, Крушево и Македонски Брод добија прекршочни налози за плаќање...

Продолжуваат контролите во Дебар и Центар Жупа, нема прекршувања на наредбите

Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Полициски службеници вршеа мото-патроли низ градските средини и приградските населби....

Се засилуваат контролите за заштита на рибата во Охридско Езеро

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски вчера од Охрид најави засилени контроли на Охридско Езеро, за заштита на рибниот фонд. Најавата...

Tрудовите инспектори во засилени контроли на исплатата на К15

Државниот инспекторат за труд прави засилени контроли во приватните фирми за исплата на К15 на вработените. Надзорот, кој почна од почетокот на годината, ќе...

Инспекциски контроли ќе го чуваат воздухот

Како ќе се намали загадувањето на амбиенталниот воздух и кои ќе бидат активностите на градскиот инспекторат беа некои од советничките прашања на вчерашната седница...

АХВ: Ќебапи и плескавици со пилешко се продавале како свински и...

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) во маркети низ Македонија открила мелено месо за ќебапи и плескавици со пилешко кое било декларирано како свинско,...