11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 10:52

Ознака: контрола

Полициска контрола откри 16 алкохолизирани возачи

Aакциската контрола на Секторот за внатрешни работи од Скопје, во саботата, откри дури 16 возачи што во алкохолизирана состојба управувале со моторно возило. Одделението...

Контрола на мензата во скопска фабрика за пиво каде што имаше...

По добиеното известување од Центарот за јавно здравје дека неколку работници во скопска фабрика за производство на пиво и сокови се затруле со храна,...

ОТА почнува со работа

Оперативно техничката агенција од денеска и официјално почнува да работи со полн капацитет, инфомираа денеска на заедничка прес-конференција вицепремиерот и министер за внатрешни работи...

Лошата практика продолжува, ноќеска голем број пијани возачи по скопските улици

Присуство на алкохол во крвта е утврдено кај 55 од вкупно 133 алкотестирани возачи, а еден возач одбил да биде тестиран, во полициската акција...

Почитувањето на законите и на јавниот ред и мир е императив

Саботната вечер во Градскиот парк во Скопје ја обележа големата акциска контрола спроведена во седум угостителски објекти. Акцијата ја реализира СВР-Скопје заедно со Државниот...

Најмалку 500 албански полицајци одбиваат контрола

Најмалку 500 албански полицајци одбиле да подлежат на процесот на контрола која треба да утврди дали се дел од корумпирани структури или не, и...

Скопските улици небезбедни, 232 возачи управувале возило под дејство на алкохол

На подрачјето на Скопје синоќа при сообраќајни контроли откриени се 232 возачи под дејство на алкохол.  - Во текот на изминатата ноќ, односно во периодот...

Преку паметните телефони до целосна контрола на нечиј живот

Хакерите преку специјални алатки откриваат податоци за жртвите, како што се нивните броеви и е-адреси, за преку нив да пристапат до платежните картички и...