-1.2 C
Skopje
24.2.2020 - 6:18

Ознака: континент

Протести на секој континент, од Боливија до Хонгконг

Низа протести со месеци го тресат светот, од Боливија, преку Чиле, Либан и Ирак, до Хонгконг. Сите се различни и имаат свои локални динамики...