Ознака: контејнер

Пронајдени патници во контејнер-замрзнувач на брод во Холандија

Во контејнер-замрзнувач на брод кој од Холандија тргнал кон Велика Британија пронајдени се 25 патници, соопшти холандската организација „Ријмонд Велиг“. На групата патници им помогнале...

Градски спорт број еден – фрлање ѓубре од балкон во контејнер

Огромното количество насобран отпад во дворот на студентскиот дом „Пелагонија“ во општината Кисела Вода крена тревога од највисок степен помеѓу граѓаните. Критиките на социјалните...

Пепел фрлен во контејнер запали камион за смет во Куманово

Пепел кој што жител на централно градско подрачје на Куманово го фрлил во контејнер предизивика пожар на смет во камион, сопственост на ЈП „Чистота...

Либија: Осуммина мигранти, повеќето деца, се задушија во бродски контејнер

Најмалку осум лица, претежно деца, починаа од задушување во бродски контејнер преполн со мигранти, на западниот брег на пристанишниот град Зуварa, соопшти денеска либиската...

Преполн контејнер турнат во реката Сушица

Колку вработените од комуналното претпријатие и да се грижат за редовно одржување на градската чистота во Кичево, сепак, поединечно граѓани не водејќи сметка дека...

Преполн контејнер турнат во градската река во Кичево

Преполн контејнер во близина на Правниот факултет во Кичево беше турнат во реката Сушицва и целокупното ѓубре од контејнерот беше расфрлано по речното...