Ознака: контакт

Фон дел Лајен го напушти самитот на ЕУ, дознала дека имала...

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен изјави дека го напушта самитот на Европската унија во Брисел, помалку од еден час откако започна,...

Француските училишта изгубиле контакт со пет отсто од учениците

Училиштата во Франција загубиле контакт со пет проценти од учениците од средината на март кога часовите беа откажани за да се спречи ширењето на...

Се тестираат сите лица што биле во контакт со Мицкоски

Сите лица што имале контакт со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се тестираат и се преземаат сите неопходни мерки, велат од опозициската партија преку...

Контактите на заразената директорка чекаат ред за контролно тестирање

Над двесте лица кои се во изолација поради контакт со директорката на Клинката за дерматологија Нина (Цаца) Билјановска, која беше разрешена од функцијата, чекаат...

УЕФА: Внимателно ја следиме ситуацијата и во контакт сме со СЗО

Од УЕФА инсистираат на тоа дека не добиле никакви барања од национални федерации за одложување на турнирот за 2021 година, нарекувајќи ги наводите „целосно...

Watch The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments (Dub) Episode 22 (https://animeheaven.pro/m/20MO/ep-22) at AnimeHeaven dragon ball z anime heaven

Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 22 (https://animeplanet.cc/m/xXx/ep-22) at website https://animeplanet.cc. See more anime planet free