4.5 C
Skopje
25.2.2020 - 11:24

Ознака: консултации

Дескоска се консултира со работната група за писмото на Јанева

Министерката за правда, Рената Дескоска, на Фејсбук објави фотографии од денешната средба на работната група за предлог-законот за Јавното обвинителство за судбината на предметите...

Мета со консултации бара спас од импичмент

Албанија Албанскиот претседател Илир Мета за вчера попладне го најави почетокот на консултациите со политичките партии, во функција на надминување на политичката криза во земјата. Според...

Започнуваат консултациите за нов Закон за младинско учество и младински политики

Младите од целата држава ќе имаат можност да го кажат своето мислење за Законот за младинско учество и младински политики. Утре со почеток во...

Политичките лидери од Прешевската Долина на консултации во Тирана

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Рагми Мустафа и негови колеги од другите политички партии на Албанците од јужниот дел на Србија (Прешевската Долина)...