13.8 C
Skopje
21.9.2021 - 7:48

Ознака: Константин Гаврилов

Руски претставник за британскиот брод: Следниот пат бомбите ќе паднат врз...

Шефот на руската делегација во преговорите за безбедност и контрола на оружјето во Виена, Константин Гаврилов, ја предупреди Велика Британија дека следниот пат Русија...