23.8 C
Skopje
17.9.2021 - 23:26

Ознака: Конор

Видео: Рускиот „ѕвер“ Хабиб се бори со мечка

Не си играј со човек кој се борел со мечка, го предупреди еден фан УФЦ шампионот Конор Мекгрегор, кој беше поразен утрово во Лас...

Нурмагомедов се извини, Мекгрегор нема да тужи и бара реванш

Рускиот борач Хабиб Нурмагомедов јавно се извини за инцидентот што го предизвика по борбата со Ирецот Конор Мекгрегор. Нурмагомедов ја одбрани УФЦ титулата, откако со...

Конор Мекгрегор поразен, по мечот настана масовна тепачка (видео)

Апсолутниот фаворит Конор Мекгрегор беше поразен од Хабиб Нурмагомедов, со што ја одбрани титулата во лесна категорија. Очиглено дека Конор не очекуваше колку воинствен противник....

Спектакуларен двобој МекГрегор и Нурмагомедов во Лас Вегас

Ирецот Конор Мекгрегор го предизвика актуелниот шамион Русинот Хабиб Нурмагомедов за титулата во УФЦ 229. Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, на прес-конференција во Лос Анџелес...