29 C
Skopje
24.9.2018 - 16:03

Ознака: конкурс

Наградени најдобрите од конкурсот „Изрази се преку медиумите“

Високата школа за новинарство и за односи со јавноста, во партнерство со Институтот за различности од Лондон и дневниот весник „Нова Македонија“ ги додели...

Доделување на наградите од конкурсот „Изрази се преку медиумите“

Високата школа за новинарство и за односи со јавноста во партнерство со Институтот за различности од Лондон и дневниот весник „Нова Македонија“ денеска ќе...

Композиторите бараат преиспитување на одлуката за поништување на конкурсот

Во отсуство на објаснување зошто се случиле административните пропусти и зошто министерот не ја почитува препораката на комисијата, можеме само да претпоставиме дека на...

Отворен конкурсот за настап на фестивалот „Егзит“

„Егзит“, официјално најдобриот голем европски фестивал, и Студентскиот културен центар од Нови Сад, и годинава отворија конкурс за млади музичари на кои ќе им...

Конкурс за млади претприемачи – најдобрите ќе добијат по 4000 евра

До крајот на годинава ќе биде објавен конкурс за млади претприемачи кои сакаат да почнат сопствен бизнис. Најдобрите пет ќе добијат по 4.000 евра. Ова...

Поголем интерес и повисоки награди за конкурсот на фотографии „Моја скопска...

На проектот насловен „Моја скопска приказна“, кој е во организација на „Стримон филм“ - Скопје, со финансиска поддршка од Делегацијата на Европската Унија и...

„Моја скопска приказна“ – конкурс на фотографии инспирирани од автентични скопски...

„Mоја скопска приказна“ е отворен конкурс на фотографии инспирирани од фасади на објекти што го дефинираат вистинскиот идентитет на старо Скопје. Идејата на натпреварот...

Конкурс за работилници за филм и театарска критика

Младински културен центар објавува конкурс за учесници за циклус работилници за филмска и театарска критика, како дел од проектот „Гледај.мк“. Работилниците ќе се реализираат...

Продолжен конкурсот за фотографии „Моја скопска приказна“

„Mоја скопска приказна“ е отворен конкурс на фотографии инспирирани од фасади на објекти што го дефинираат вистинскиот идентитет на старо Скопје. Најдобрите фотографии ќе бидат...

Конкурс за прием на 125 професионални војници во АРМ

Вицепремиерот и министер за одбрана Радмила Шекеринска најави дека утре го формализираат и го објавуваат првиот конкурс за прием на нови 125 професионални војници...