Ознака: конзулат

Затворањето на кинескиот конзулат во Хјустон отвора нов конфликт меѓу ривалските...

Автори: Роби Грамер, Ејми Мекинон Ова е најновата ескалација во билатералните односи во кои владејат силни тензии Форин полиси Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нареди да...

Албанија отвора конзулат во Струга

Советот на министри на Република Албанија вчера донесе одлука за отворање генерален конзулат во Струга. Веста ја објави министерот во должност за Европа и...

Отворен почесен конзулат на Албанија во Битола

Денеска во Битола со свечена церемонија е отворен почесниот конзулат на Албанија. За прв почесен конзул на Алабнија во Битола е именуван екс министерот...

САД уште еднаш го потврдија стратешкиот интерес за Гренланд

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп планира да отвори американски конзулат на Гренланд, со што уште еднаш САД го потврди стратешкиот и економски интерес...

Република Албанија ќе отвори Почесен конзулат во Битола

Владата на Република Македонија донесе одлука за отворање Почесен конзулат на Република Албанија во Република Македонија со седиште во Битола. Со владината одлука донесена на...

Телото на Кашоги исечено на парчиња и изнесено од Турција со...

Убијците на саудискиот новинар Џамал Кашоги најверојатно го изнеле неговото тело од Турција, разделено на парчиња и скриено во нивниот багаж, изјави денеска турскиот...

Турција ќе врши претрес во саудискиот Конзулат во Истанбул

Турција ќе изврши попладнето претрес во саудискиот Конзулат во Истанбул во обид да пронајде докази за исчезнувањето на саудискиот новинар Џамал Кашоги, изјави дипломатски...

Денот на независноста и државноста на Република Македонија одбележан и во...

Во организација на Канцеларијата за врски на Република Македонија, во Атина се одржа прием по повод 27 - годишнината од независноста и 74...

Македонија ќе отвора конзулат во Малта

Во рамките на официјалната посета на Република Малта, премиерот Зоран Заев вчера остварил средба со тамошната претседателка Марија Прека на која се разговарало за...

Американски конзул во Кина пријавил абнормални чувства и звуци

Член на персоналот на Конзулатот на САД во јужниот кинески град Гуангжу пријавил необични симптоми, наведувајќи дека слуша чудни звуци и чувствува невообичаен притисок,...

Bottom-Tier Character Tomozaki (https://kissanimeonline.com/m/Rrrd) Episode 2 at website https://kissanimeonline.com. See more food wars kissanime

Gintama Episode 201 at website https://animeheaven.pro. See more bleach anime heaven