Ознака: конзулати

Затворени израелските амбасади и конзулати ширум светот

Сите израелски амбасади и конзулати во светот од утрово се затворени бидејќи дипломатиите и воените аташеи штрајкуваат поради долгогодишен спор со Министерството за финансии...

Евакуирани странски конзулати во Мелбурн и Канбера

Неколку странски конзулати во австралиските градови Мелбурн и Канбера се евакуирани денеска откако примиле сомнителни пакети. На интернет страницата на австралиската Влада се објавува дека...

Македонија ќе отвори почесни конзулати во Едрене и Алмати

Република Македонија ќе отвори почесни конзулати во Турција, со седиште во Едрене и во Казахстан, со седиште во Алмати, одлучи Владата на денешната 66....