8.4 C
Skopje
24.1.2021 - 23:27

Ознака: конвој

Бомбаш самоубиец со камион влета во воен конвој во Авганистан

Бомбаш самоубиец со камион се залета во воен конвој и уби најмалку осум авганистански војници, соопшти Министерството за одбрана. Уште девет војници се повредени...

Конвој од камиони на италијанската армија превезува починати до преплавениот крематориум

Италијанската војска била повикана да помогне во транспортот на мртвите пациенти со коронавирус во Бергамо чиј крематориум сега работи без прекин поради епидемијата на...

МНР: Со конвој ќе се вратат дома македонските превозници кои се...

Министерството за надворешни работи информира дека по добиената информација за повеќемина заглавени македонски автопревозници на италијанско-словенечката граница, поради нејзино затворање од страна на словенечките...

Напад на канадски конвој во Буркина Фасо

Најмалку десет лица загинаа, а десетици други се повредени или исчезнати по нападот врз конвој што превезувал работници од канадската рударска компанија „Семафо“ на...

Колона возила на КФОР се движат кон северот на Косово

Повеќе од 45 возила на КФОР влегоа на северот на Косово и се движат во колона кон Лепосавиќ. Покрај борбените возила, носат и опрема за...

Akudama Drive (Dub) Episode 4 at website https://animefreak.ws. See more animefreak chatango

Bloom Into You Episode 13 at ANIMEFLIX animeflix my hero academia movie