Ознака: компјутери

Компјутери за основните и средните училишта од Тиквешкиот регион

Повеќе од десет училишта во Кавадарци, Неготино, Демир Капија, Велес и Градско добија компјутерска опрема од компанијата „Деркслмајер“. Донираните компјутери се тестирани и ја поддржуваат...

Tошиба повеќе нема да произведува компјутери и лаптопи

Јапонскиот технолошки гигант „Тошиба“ го продаде последниот удел во својата филијала за производство на лаптопи и компјутери „Динабук“, што значи дека веќе нема да...

Донација од 55 компјутери и таблети за децата од населбата Бутел

Градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски подели 55 компјутери и таблети во сите основни училишта за учениците чии родители не можат да си дозволат да...

Немањето учебници и компјутери остава длабоки лузни на генерации ученици

Цели генерации ученици се принудени да учат од диктати на наставници или да препишуваат лекции од табла во тетратки. Кога доаѓа време за тест,...

Возрасните над 50 години слабо ги познаваат компјутерите

Многу мал процент од населението што е над 50-годишна возраст поседува компјутерски вештини и поради тоа тешко доаѓа до работа или, пак, остварува деловни...

Предвидувања и прогнози за идната компјутерска и интернет-технологија

Од 2030 година и до крајот на 2040 година, луѓето ќе почнат да комуницираат едни со други и со животни, да контролираат компјутери и...

Светско првенство во шах за компјутери

Во организација на интернет-сајтот chess.com ќе се одржи Компјутерско светско шаховско првенство помеѓу шаховски програми. Светското првенство во блиц-шах (пет минути време за размислување,...

Интернет-измамници демнат речиси зад секој клик

Комуникацијата, но и пазарењето едноставно станаа полесни само со еден клик. Но така на граѓаните им се случува да нарачаат едно и при доставата...

Украдени лаптоп компјутери и опрема од основното училиште во Чаир

Од основно училиште во Чаир украдени се лаптоп компјутери, полначи и глувчиња за компјутери при што е причинета материјална штета од 576 илјади денари. Кражбата...

Attack on Titan Final Season (https://funimationfree.com/m/Bl6A) Episode 5 at Funimation best anime on funimation 2019

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 8 (https://kissanimeonline.com/m/NoQg/ep-8) at website https://kissanimeonline.com. See more paradise kiss anime