13.8 C
Skopje
20.9.2021 - 4:27

Ознака: компанија

Ќе се истражува и компанијата што ги одобрила А-тестовите за болницата

Во однос на менаџирањето со болницата, во делот на системот за гасење на пожари, ќе почекаме резултат од истрагата, посочи министерот Венко Филипче на...

Компанија од Богота произведува станбени објекти од лушпи од кафе...

Компанија во Колумбија користи нуспроизвод од печење остатоци од кафе што се комбинираат со рециклирана пластика и на тој начин гради станбени објекти по...

Хакери ја нападнаа најголемата компанија за преработка на месо во светот

Најголемата светска компанија за преработка на месо, ЈБС, беше цел на софистициран кибернапад, поради што нејзините погони во Австралија, Канада и САД беа привремено...

Вдовицата на Коби ја тужи компанијата со хеликоптерот за немарност и...

Сопругата на Коби Брајант, Ванеса Брајант, ја тужи компанијата што го поседувала хеликоптерот, во кој беа нејзиниот сопруг и ќерката Џијана, како и уште...

Почина Џек Велч, кој ја направи „Џенерал електрик“ најдобра компанија во...

Почина Џек Велч, поранешниот извршен директор на „Џенерал електрик“, кој компанијата ја направи една од најголемите во светот. Тој имаше 84 години, а причина...

Забрана за работа на компанија што го загадуваше воздухот во Кочани

Државниот инспекторат за животна средина го забрани работењето на компанијата што учествуваше во загадувањето на воздухот во Кочани. Инпекторатот на 8 ноември донел решение...

Со секој загубен работник губат и општеството и компанијата и државата

Македонското здружение за заштита при работа алармира дека дури еден човек неделно умира на своето работно место во Македонија. Податоците говорат дека најмногу повредени...

„Гугл“ дизајнира напреден сензор за препознавање гестови на рака

Проектот „Соли“ претставува напредна технологија за интеракција со движења без допир, која користи минијатурен радар Компанијата „Гугл“ развива нова технологија за сензори преку користење на...

Довербата во компанијата се гради и преку кредитниот рејтинг на државата

Позитивниот кредитен рејтинг на земјава ги отвора можностите за пристап на македонските компании до странските пазари и до нивната препознатливост кај потенцијални деловни партнери...

Течниот гас во фокусот на енергетската битка помеѓу САД и Русија

Компанијата „Новатек“ ја доби клучната улога за будење на Русија од сонот со природен течен гас и нејзино израснување во перспективен и респектабилен светски...