Ознака: комичар

Почина легендарниот комичар Карл Рајнер

Американскиот актер, филмски режисер, продуцент, писател и комичар Карл Рајнер почина на 98-годишна возраст, во семејниот дом во Беверли Хилс. Рајнер стана познат во средината...

Комичар и рокер ќе го водат парламентот на Украина?

По избирањето на претседател-комичар, Украина сега би можела да добие рок-ѕвезда како можен коалиционен партнер на Владимир Зеленски, пишува „Гардијан“. По резултатите од вчерашните парламентарни...

Комичар води во трката за претседател на Украина

Украинците в недела гласаат на првиот круг од претседателските избори, на кои нов мандат бара актуелниот шеф на државата Петро Порошенко. Анкетите покажуваат дека...

Комичарот Кет Вилијамс уапсен во Портланд

Американскиот комичар Кет Вилијамс е уапсен во Портланд, Орегон, САД поради напад на возач од градскиот превоз. Сослушувањето по обвинението е закажано за денеска. Вилијамс...