14.7 C
Skopje
13.11.2019 - 19:36

Ознака: комисија за надворешна политика

Димитров: Да земеме повеќе одговорност земјата да ја направиме проевропска

Тензична атмосфера на седницата на Комисијата за надворешна политика. Жестока дебата се отвори на која се расправаше за извештајот на министерот Никола Димитров за...

Димитров денеска ќе дава отчет пред собраниската Комисија за надворешна политика

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска ќе дава отчет пред собраниската Комисија за надворешна политика, во врска со недобивањето на датум за преговори...

Џафери закажа продолжение на седницата на Комисијата за надворешна политика

Собраниската Комисија за надворешна политика денеска сепак ќе одржи седница, но не е предвидено експозе за надворешната политика да има шефот на дипломатија Никола...

Повторно одложена собраниската Комисија за надворешна политика

Седницата на собраниската Комисија за надворешна политика на која експозе за надворешната политика требаше да има шефот на дипломатијата Никола Димитров повторно е одложена. Седницата...