8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 8:00

Ознака: коментар

Дали парите се вистинскиот одраз на вредностите? (4)

ФИЛМ+КОМЕНТАР Ние ќе фрлиме во ветер 350.000 евра за недоветна „кампања за среќа“ од вакцинирањето, ама на крај памет не ни паѓа што сѐ би...

Стивен Кинг шокира со својот коментар за „оскарите“

Познатиот писател Стивен Кинг предизвика лавина реакции кога на Твитер напиша дека за време на гласањето за „оскарите“, како член на Американската филмска академија,...

Пад на акциите на Тесла поради коментар на Маск

Вредноста на акциите на американскиот производител на автомобили Тесла драстично се намали и тоа поради коментар на извршниот директор Илон Маск. Инвеститорите во компанијата...