Ознака: Комедија

Мег Рајан се враќа во романтична комедија

Одамна не сме ја виделе Мег Рајан, актерка што нè натера да се заљубиме во нејзините улоги во одличните романтични комедии од 1990-тите години,...

Колку политиката станува комедија

Според комуниколозите, гласачите за време на пандемијата се презаситени со депресивни случувања, а хумористите и сатиричарите со својата појава во политиката нудат повеќе позитивна...

Комедијата „Гостинот“ во домашните кина

Италијанската комедија „Гостинот“ во режија на Дучо Кјарини од средата се прикажува во Центарот за култура во Неготино. Филмот од саботата е и на...

Оскаровката Жилиет Бинош во новата комедија „Двоен живот“

Француската меѓународна ѕвезда и добитничка на „оскар“ Жилиет Бинош ја игра главната улога во новата комедија на режисерот Оливие Асаја, „Двоен живот“, приказна за...

Комедијата „Одам на лов“ премиерно во Велешкиот театар

Театарот „Јордан Х.К-Џинот“ од Велес, в сабота, во 20 часот, на големата сцена премиерно ќе ја изведе комедијата „Одам на лов“ од францускиот автор...

Почнува фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Седум претстави и еден документарен филм се на програмата на шестиот Меѓународен фестивал на комедијата „Гола месечина“, кој ќе почне денеска и ќе трае...

Семјуел Л. Џексон се враќа како харизматичниот детектив Шафт

Три генерации на семејството Шафт ќе се здружат во новата акциона комедија „Шафт“, со Семјуел Л. Џексон во главната улога. Во филмот, славниот харизматичен...

МНТ ја најавува премиерата на комедијата „Мој термин“

Современата комедија „Мој термин“ (претходно најавена со работниот наслов #ТикТак) премиерно ќе биде изведена на 16 мај, во 20 часот, на малата сцена во...

Премиера на комедијата „Од кол на кол“ во Кавадарци

Вечерва со почеток во 20 часот на сцената на Домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци се случува премиера на претставата „Од кол...

Комедијата #ТикTак наскоро во МНТ

Во Македонскиот народен театар во тек се подготовките на современата комедија #ТикTак, која се поставува по мотивите на филмското остварување „TOC TOC (Trastorno Obsesivo...