28.4 C
Skopje
20.7.2019 - 18:03

Ознака: Комедија

Семјуел Л. Џексон се враќа како харизматичниот детектив Шафт

Три генерации на семејството Шафт ќе се здружат во новата акциона комедија „Шафт“, со Семјуел Л. Џексон во главната улога. Во филмот, славниот харизматичен...

МНТ ја најавува премиерата на комедијата „Мој термин“

Современата комедија „Мој термин“ (претходно најавена со работниот наслов #ТикТак) премиерно ќе биде изведена на 16 мај, во 20 часот, на малата сцена во...

Премиера на комедијата „Од кол на кол“ во Кавадарци

Вечерва со почеток во 20 часот на сцената на Домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци се случува премиера на претставата „Од кол...

Комедијата #ТикTак наскоро во МНТ

Во Македонскиот народен театар во тек се подготовките на современата комедија #ТикTак, која се поставува по мотивите на филмското остварување „TOC TOC (Trastorno Obsesivo...

Кој го испишува сценариото за претставата „македонска политика“?

Комедија, трагедија или трагикомедија на домашната политичка сцена Професорот Љубомир Цуцуловски тврди дека од независноста на земјава, па досега политичарите си играат и глумат држава...

Џенифер Анистон глуми мајка во комедијата „Кнедла“

Објавен е првиот трејлер за претстојната комедија „Кнедла“, која се темели на романот на писателката Џули Марфи од 2015 година. Сценариото за филмската адаптација...

Комедијата „Европјани“ на сцената на Театар 78 во Белград

Комедијата „Европјани“ во режија на Мирко Видоески, претстава на Драмското студио Тетово на 15 ноември ќе биде прикажана во Театар 78 во Белград. Во...

Македонскиот народен театар со „Кец на десетка“ гостува на фестивалот „Ин...

Комедијата „Кец на десетка“ во продукција на Македонскиот народен театар на 24 октомври ќе биде изведена на меѓународниот фестивал на хуморот и сатирата „Ин...

„Танцувачка терапија“ пристигнува во кината

Британскиот филмски и телевизиски режисер Ричард Лонкрејн го претставува својот најнов проект, романтичната комедија „Танцувачка терапија“, кој ја раскажува приказната за една средовечна жена,...

Легендарни глумци собрани во урнебесната комедија „Читателски клуб“

Деновиве е објавен финалниот трејлер за урнебесната комедија „Читателски клуб“, која на едно место ги собра актерските ѕвезди: Дајан Китон, Кендис Берген, Џејн Фонда,...