22.8 C
Skopje
25.6.2021 - 4:51

Ознака: комедии

Хју Грант вели дека романтичните комедии се лага

Иако е ѕвезда на романтични комедии, Хју Грант (60) не ги обожава сопствените филмови. Актерот е еден од омилените ликови од романтичните комедии, благодарение...

Рис Витерспун ќе режира и ќе глуми во две романтични комедии

Холивудската глумица Рис Витерспун наскоро ќе се појави во романтичните комедии на Нетфликс „Кај тебе или кај мене“ и „Кактус“. Таа исто така ќе...

Најдобрите комедии на 21 век

Гледањето комедии позитивно влијае на расположението, но и на здравјето на луѓето. Експертите велат дека овие филмови се добри за човековото срце, затоа што...

Две кoмедии за Денот на шегата во Кратово

Светскиот ден на шeгата, 1 Април, во Кратово ќе биде одбележан со две претстави во продукција на театарот „Провокација“ од Скопје. Во Мултимедијалниот центар Кратово денеска,...

Пет романтични комедии за кои зборуваат сите

Благодарение на успехот на „Самрак сага“, на почетокот од оваа деценија во киносалите почнаа повеќе публика да привлекуваат романтични фантазии наменети за младата публика,...