Ознака: комбинирана вакцина

Експертите најавуваат комбинирана вакцина против грип и ковид во блиска иднина

Во блиска иднина може да се направи комбинирана вакцина против грип и ковид, изјави денеска водечката британска специјалистка по вирологија, Венди Баркли. Баркли е раководителка...