2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 23:08

Ознака: комбе

Во пожар во Неготино изгоре комбе

Комбе попладнево изгоре во пожар во Неготино. Пожарот се случил кај населбата Саат кула, потврдија од Територијалната противпожарна единица. Интервенирале со две возила и четири...

Комбе удри во жена во кругот на комплексот клиники

Седумдесет и четиригодишна жена од Неготино е тешко повредена кога во неа удрило комбе вчера на сервисна улица во круг на комплексот клиники „Мајка...

Албански државјанин фатен со комбе полно со мигранти

Државјанин на Албанија утрово бил фатен со комбе полно со мигранти на автопатот А1, делница Градско – наплатна станица „Отовица”, пред место викано Дервенски...

Приведен шверцер на мигранти, во неговото комбе биле најдени 25 лица

На автопатот Скопје – Гевгелија, по Миравци, полицијата пронашла комбе во кое се наоѓале 25 мигранти. Возачот на комбето, кога ја видел полицијата, го оставил...

На комбето што експлодира во Нешвил бил поставен разглас кој одбројувал...

Американската јавност сè уште е шокирана од експлозијата што се случи денеска на Божиќ во Нешвил, главниот град на сојозната држава Тенеси, јавуваат локалните...

Две лица повредени во судир на воз и комбе

Две лица се повредени во судир на воз и комбе што се случил на пругата помеѓу железничката станица „Радуша“ и железничката станица „Јегуновце“. Според информациите...

Во комбе кај Штип пронајдени 40 мигранти

Синоќа на магистралниот пат Штип-Радовиш, полициски службеници дале знак за запирање на патничко возило-комби „пежо“ со велешки регистарски ознаки, но возачот не застанал и...

Во комбе пронајдени 43 мигранти на патот Штип-Радовиш

На магистралниот пат Штип – Радовиш, во село Лакавица, вчера полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „форд транзит“, но возилото не...

Во комбе кај Куманово пронајдени 17 мигранти од Бангладеш, од кои...

На автопатот за Куманово кон селото Табановце, во комбе „фиат дукато“, со велешка регистрација, полицијата пронашла 17 мигранти од Бангладеш. Како што информираат од МВР,...

Приведен маж од Крушево за криумчарење на мигранти

Триесет и шестгодишен маж од Крушево бил приведен вчера поради криумчарење на мигранти. Како што соопшти МВР, на автопатот Куманово-граничен премин Табановце полициски службеници забележале...