15 C
Skopje
18.2.2019 - 16:06

Ознака: комарци

Авионско прскање против комарци викендов во скопско

Авионската дезинсекција против комарци на подрачјето на Град Скопје ќе се одвива викендов, на 7 и 8 јули, во раните утринските часови, информираат од...

Утре почнува прскањето против комарци во Скопје

Од утре до сабота, во периодот меѓу 23 и 4 часот, во Скопје ќе се спроведе првата фаза од прскањето против комарци. Ако временските услови...

Одложено прскањето против комарци во Југоисточниот регион

Најавеното прво прскање против комарци во Југоисточниот плански регион повторно е одложено. Од Центарот за развој на Југоисточниот плански регион информираа дека прскањето против комарци...

Се презакажува прскањето против комарци во Охрид поради најавите за дожд

Се презакажува најавената дезинсекција против комарци од утре за наредните денови, поради најавите за дожд и ветер. Центарот за јавно здравје од Охрид информира дека...

Прскање против комарци утре во Охрид

Центарот за јавно здравје Охрид утре ќе спроведе теристичка дезинсекција против комарци. Запрашувањето од земја, како што информира општина Охрид, ќе се врши во периодот...

Можно е викендов Скопје да се спаси од досадните комарци

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов најави можно прскање против комарци овој викенд во Скопје. Во изминатиов период Скопје се задушува од инсекти. Иако постапката за...

Одложено прскањето против комарци

 Центарот за развој на Југоисточниот плански регион соопшти дека најавеното прскање против комарци што требаше да се реализира во сите десет општини во регионот...

В недела ќе се изврши авионско прскање против комарци во Југоистокот

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, во соработка со десетте општини од регионот, организира авио-третирање против комарци. Предвидени се две прскања на територија од...

Дезинсекцијата во Скопје чека тендерска постапка

Од градот велат за првата аеросолна и терестична ларвицидна акција за прскање јавноста ќе биде благовремено информирана Муви, комарци и цели колонии од најразлични инсекти...