Ознака: Колумбус

Меридијани

Бангког - Најмалку 20 лица се ранети во бомбашки напад врз главната владина канцеларија на југот на Тајланд. Нападот е извршен додека локални функционери...

Андоновски дебитираше со победа како селектор на САД

САД ја совладаа Шведска со 3-2, а Андоновски изјави дека првата победа на кормилото на САД за него била „восхитувачка“ Фудбалерките на САД, актуелните светски...

Андоновски денеска ќе дебитира како селектор на САД

Влатко Андоновски денеска на пријателскиот натпревар против Шведска во Колумбус, Охајо ќе дебитира како селектор на женската фудбалска репрезентација на САД, актуелниот светски првак....