Ознака: колумбија

Пронајдени милиони долари сокриени во една од куќите на Пабло Ескобар

Николас Ескобар, роднина на Пабло Екобар, за колумбиските медиуми изјавил дека пронашол најлонска кеса со 18 милиони долари во ѕидот на една од куќите...

Протести во Колумбија поради убиство во полициска станица – 10 загинати...

Во дводневните протести во Колумбија, што избија поради смртта на маж во полициски притвор, загинаа 10 луѓе а над 400 се повредени. Насилството кое ја...

Запленети 7,5 тони кокаин вреден 286 милиони долари во пресечената пратка...

Во заедничка акција на полицијата на Колумбија и САД, запленети се 7,5 тони кокаин во вредност од 286 милиони долари, објави колумбиската влада. Дрогата била...

Поднесено обвинение за Силвија Стојановска за шверц на кокаин од Колумбија

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција поднесе обвинение против актерката Силвија Стојановска и нејзиниот сопруг за шверц на кокаин од Колумбија во Шпанија....

Македонскиот пакет за спас на економијата има тенденција на раст

Иако истражувачкиот тим на универзитетот „Колумбија“ во Њујорк констатира дека нашиот „плик за помош“ е најтенок Истражувањето на институтот за економски истражувања и политики „Фајненс тинк“...

Запленети 5 тони кокаин во Колумбија, вреден 265 милиони долари

Полицијата во Колумбија заплени 4,9 тони кокаин во вредност од околу 265 милиони долари во едно од најважните колумбиски пристаништа на Пацификот, Буенавентура, соопштија...

Што стори Колумбија со американските шпионски алатки?

Под притисокот за сузбивање на трговијата со дрога, колумбиската армија се наврати на старите трикови Старите навики тешко умираат, па има нешто изненадувачки тажно во...

Поради шпионирање, разрешени 11 воени службеници во Колумбија

Вкупно единаесет воени службеници во Колумбија се отпуштени, а еден генерал поднел оставка во врска со истрагата против војската што шпионирала новинари, политичари, судии...

Колумбиската влада депортира 59 државјани на Венецуела

Владата на Колумбија објави дека ќе депортира 59 венецуелски државјани кои учествувале во, како што се наведува, „акти на вандализам“ за време на недамнешните...

Полиција спасила шверцери на кокаин од бродолом

Колумбиската морнарица спаси тројца колумбиски државјани што очајно се држеле за пакети со кокаин, 30 наутички милји од местото Тумако, во колумбиски води. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=2EVNyap_Ojo Видеата се...