8.8 C
Skopje
22.9.2021 - 21:50

Ознака: колонија

Колонија со ретки орхидеи диво изникна во Лондон

Колонија со ретки орхидеи е пронајдена во една градина на покривот на банка во центарот на Лондон. Ова е првпат оваа орхидеја да се...

„Коегзистенција“ – тема на ликовната колонија во Галичник

Предноста на новите технологии овозможува и во вакви кризни времиња да ги одржуваме културните манифестации што се препознатливи по својот квалитет и во светот,...

Со дрон снимена колонија од повеќе од 64.000 морски желки

Неверојатни снимки од дрон прикажуваат повеќе од 64.000 морски желки, кои одат да положат јајца на Големиот Корален Гребен. Неверојатните сцени се снимени кај островот...

Во Куманово отворена изложбата на дела од колонијата „Ѓуриште 2018“

Кумановци вчера имаа можност да ја разгледаат изложбата на дела од ликовната колонија „Ѓуриште 2018“ која беше отворена во изложбениот салон на Центарот за...

Џонсон: Со ваков Брегзит Британија ќе стане колонија на ЕУ

Британската премиерка Тереза Меј и Европска унија одлучуваат за Брегзит така што Велика Британија ќе се претвори во колонија, изјави денеска поранешниот британски министер...

Уметници од 7 земји на колонијата „Кавадарци – Михајлово“

Со ликовна изложба на уметницата Александра Димитрова од Кочани, која на 20 август во 20 часот ќе биде отворена во Галеријата при кавадаречкиот дом...

Изложба на дела од 54. Меѓународна струмичка ликовна колонија

По повод одбележувањето на 9 Мај – Денот на Европа, вечерва во 20 часот во галеријата на Домот на културата „Иван Мазов Климе“ во...