8.8 C
Skopje
28.11.2021 - 0:36

Ознака: колона

Демаскирање на петтата „интелектуална“ колона

Опскурните мотиви, изјави и чекори на некои професори и квазиинтелектуалци треба веднаш во јавноста да се демаскираат од страна на вистинските македонски интелектуалци. Нивните...

Албанци чекаат со денови на границата со Грција – колона долга...

Огромна километарска колона возила на границата со Грција. Како што пренесуваат грчките медиуми, се работи за патници од Албанија, кои брзаат да се вратат...

На Табановце голема колона возила, нема струја на преминот

На Граничниот премин „Табановце“, направена е долга колона на возила, бидејќи нема струја. Не е позната причината зошто нема струја, но веќе е формирана долга...

Осмата колона на Груевски

Мистериозното бегство од државата на Никола Груевски, поранешниот претседател на Владата и долгогодишен претседател на најголемата политичка партија, и натаму е главна тема во...

Колони возила пред патарината Отовица, кај Велес

Километарска колона возила се создава пред патарината кај Велес, во правец кон Скопје, јавија патници кои подолго време чекаат да ја минат патарината кај...