18.8 C
Skopje
26.4.2019 - 12:27

Ознака: коли

Коњските коли не се тргнаа од скопските булевари

На полицајците навистина им е тешко да се справат во ваквите случаи, затоа што најчесто управувачите на запрежните коли немаат никаква легитимација По улиците на...

Скопјанец крадел коли, а потоа ги уценувал сопствениците

Кривична пријава за триесет и осумгодишен скопјанец, крадец на возило за кое подоцна уценувал дека ќе го расклопи на делови доколку сопственикот не му...