-1.4 C
Skopje
28.2.2020 - 6:20

Ознака: колинда

Ќерката на хрватската претседателка ќе студира на Харвард

Ќерката на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, 18-годишната Катарина Китаровиќ, ќе студира во САД и е примена на четири универзитети кои нудат стипендија. -Харвард беше...

Китаровиќ: Хрватска силно ќе ги поддржи процесите за членство на Македонија...

Хрватска силно ќе ги поддржи процесите за членство на Македонија во НАТО и ЕУ. Ваква порака добил премиерот Зоран Заев на денешната средба во...

Кабинетот на Тачи ја премолче изјавата на Колинда Грабар Китаровиќ за...

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи информира денеска за неговата средба во Њујорк, каде што се одржува Генералното собрание на Обединетите нации, со претседателката...

„Јутарњи лист“: Хрватската претседателка нема да ја посети Србија

Поради изјавата на српскиот претседател Александар Вучиќ дека „Хитлер сакаше свет без Евреи и дека Хрватска и нејзината политика сакаат Хрватска без Срби", хрватската...

Грабар-Китаровиќ: Хрватите и Албанците се браќа по оружје

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, која е во дводневна посета на Албанија, денеска од парламентарната говорница во Тирана порача дека Хрватите и Албанците „буквално се...