1.6 C
Skopje
16.2.2020 - 21:51

Ознака: колинда градбар-китаровиќ

Грабар-Китаровиќ: БиХ е нестабилна земја под контрола на милитантниот ислам

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, изјави дека Босна и Херцеговина е нестабилна земја под контрола на милитантниот ислам, јави хрватскиот портал „Индекс“. За време на...

„Естрадизацијата“ на претседателската функција ја мачи Грабар-Китаровиќ

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ во интервју за „Нови лист“ вели дека медиумите со пишувањето за нејзината облека и фризура, го игнорираат она што...