38.8 C
Skopje
23.6.2021 - 19:10

Ознака: Коко Гоф

Фаворитките во аут – елиминирани се Вилијамс и шампионката Осака

Ова е најрана елиминација на Вилијамс на Австралија опен по 2006 година. А 15-годишната Гоф, за само 67 минути игра ја победи ланската шампионка...

Коко Гоф: Мојата мисија е да бидам најдобра

Најмладата, 15-годишната Гоф, ја елиминира највозрасната, 39- годишната Венус Вилијамс, во првата рунда на тенискиот гранслем-турнир Австралија опен Најмладата, 15-годишна Американка Коко Гоф, повторно ја...

Тениска кокоманија и во Њујорк

Младата 15-годишна Коко Гоф стигна до третата рунда на гранслем- турнирот во Њујорк, во која беше елиминирана од бранителката на титулата, Наоми Осака По Вимблдон...