3.3 C
Skopje
12.12.2019 - 10:51

Ознака: кокаин

Во Хамбург запленети над еден тон кокаин

Полицијата во Хамбург соопшти денеска дека запленила повеќе од еден тон кокаин и уапсила осум лица по повеќемесечна истрага. Во акцијата се уапсени тројца Германци,...

Македонски државјанин уапсен во Италија со три килограми кокаин

На граничниот премин Комо Брогеда, на италијанско-австриската граница, полиција уапсила 40-годишен македонски државјанин, во чиј автомобил открила три килограми кокаин. Македонскиот државјанин, чиј идентитет не...

Странци кои со приватен авион транспортирале кокаин уапсени во Загреб

Хрватската полиција уапси двајца странски државјани кои на загребскиот аеродром слетаа со приватен авион во кој е пронајден кокаин, повеќе од еден килограм. Обвинителството се...

Шпанската полиција заплени повеќе од 6,3 тони кокаин

Шпанската полиција заплени повеќе од 6,3 тони кокаин и уапси 16 припадници на криминална група, која се занимавала со трговија на наркотици. Полицијата наведе во...

Млада албанска брачна двојка фатена со пет килограми кокаин

Млада албанска брачна двојка е приведена на аеродромот Фјумичино во Рим, откако во нивните патни торби биле откриени пет килограми кокаин. Сопружниците, кои се враќале...

Кај скопјанец пронајдени хероин и кокаин, полицијата поднесе кривична пријава

Секторот за внатрешни работи Скопје - Единица за недозволена трговија, со кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје го предаде лицето Ќ.Ј.(52), поради постоење...

Повеќе од еден тон кокаин запленет во воена база во Еквадор

Повеќе од еден тон кокаин наменет за Мексико е запленети во една база на еквадорското воено воздухопловство, а двајца војници се уапсени, соопштија локалните...

Конфискуван имот вреден пет милиони евра од двајца Албанци кои беа...

По барање на Судот за тешки кривични дела, на две лица од албанскиот град Лежа им е запленет имот во вредност од пет милиони...

Португалската полиција заплени 840 килограми кокаин

Португалската полиција на јахта во Атлантски Океан откри и заплени 840 килограми кокаин. Во последните три месеци португалската полиција на море заплени повеќе од 10...

Два тона кокаин запленети во Белгија

Белгиската полиција денеска соопшти дека во пристаништето Гент заплени два тона кокаин. Дрогата е откриена во вторникот на брод кој пристигнал од Бразил. Тоа...