21.9 C
Skopje
23.10.2019 - 18:16

Ознака: кокаин

Приведен скопски дилер кај кој е пронајдено големо количество на дрога

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривичнa пријавa против Д.М.(35) од Скопје поради постоење...

ФБИ држи десетмина Црногорци на брод со 16 тони кокаин

Агенти на американското Федерално истражно биро (ФБИ) го ограничиле движењето на десет црногорски граѓани што се наоѓаат на брод во Филаделфија, на кој се...

Една од најголемите заплени на кокаин во САД, вредна над милијарда...

Американските власти открија 16,5 тони кокаин во товарен брод „МСЦ Гајан“ во пристаништето во Филаделфија. Станува збор за една од најголемите заплени на кокаин...

Уапсен британски дилер со 186 килограми кокаин

Полицијата во Велика Британија запре група дилери на дрога среде автопатот. На драматична снимка од апсењето, која беше објавена од тамошните медиуми, се гледа...

При претрес на куќа во Тетово пронајден кокаин и шише со...

На улицата „Маршал Тито“ синоќа во Тетово, полициски службеници извршиле претрес во просториите во кои престојувал П.Ц.(40) од Загреб, Република Хрватска, a со него...

Пронајден кокаин кај 29-годишна скопјанка

Дваесет и деветгодишна скопјанка, со иницијали Р.Е., била уапсена утрово околу три часот покрај автопатот Гостивар – Тетово, информира МВР. -На 30.05.2019 година околу 03.00...

Обвинение за три лица кои потопувале гардероба во течен кокаин

По спроведена истражна постапка, Oсновното јавно обвинителство за гонење на oрганизиран криминал и корупција до Основен суд – Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен акт...

Црногорец уапсен на плантажа со кокаин во Колумбија

Колумбиската полиција го уапси Рајко Бошковиќ (27), роден во Подгорица, за поседување на десетина килограми кокаин, пишува црногорски „Дан“. Според овој весник, тој беше уапсен...

Богоевски: Вредностите се над функцијата, сега и секогаш!

Откако денеска Павле Богоевски објави дека си поднесува оставка од пратеничката функција, попладнево на својот фејсбук профил порача дека му било чест изминативе две...

Балканската мафија стои зад пратката кокаин од 2,2 тона запленета во...

Перуанската полиција заплени рекордни 2,2 тони дрога на брод чија цела посада била од Црна Гора. Како што пренесуваат црногорските медиуми, бродот „Карлота“ кој...