38.8 C
Skopje
30.7.2021 - 16:50

Ознака: Кожув

Деветта првенствена победа на Куманово

Во рамките на 15-тото коло од првата кошаркарска лига кошаркарите на Куманово вечерва на домашен терен го совладаа Кожув од Гевгелија со 79:67 (41:37),...

Зимските центри во зимски сон

Во последниве десетина години, поголем дел македонски граѓани што уживаат во зимските спортови ги одбираат центрите во некоја од соседните земји, каде што, како...

Прва победа на Куманово во плејофот во супер лигата

Во рамките 9-то коло од плејофот во кошаркарската супер лига кошаркарите на Куманово вечерва на домашен терен ја совладаа екипата на Кожув со 87:74 (40:36) со...

Куманово на домашен терен загуби од екипата на Кожув

Во рамките на 16-то коло од домашното првенство во првата кошаркарска лига вечерва на домашен терен кошаркарите на Куманово во дербито на колото загубија...