4.8 C
Skopje
25.10.2021 - 9:45

Ознака: кожата

Тероризмот ја менува кожата како змијата

Американскиот противтерористички одговор на нападите од 11 септември во 2001 година постигна значителни успеси, но и катастрофални неуспеси во гонењето на Ал каеда и...

Скандинавките се најдобри во зимската нега на кожата

Светот со години е опседнат со убавиот изглед на жените од Данска, Норвешка и од Шведска Скандинавките имаат сјајна кожа и покрај грубите временски услови...