-8.2 C
Skopje
28.1.2022 - 7:21

Ознака: ковид 4

Почнува аплицирањето за новата бескаматна кредитна линија „Ковид 4“

Од денеска, од 9 часот, почнува аплицирањето за бескаматен кредит од кредитната линија „Ковид 4”. Јавниот повик за оваа кредитна линија беше објавен на...

На стопанството му се ставаат на располагање 10 милиони евра бескаматни...

Промовирана кредитната линија „Ковид 4“ Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, министерот за финансии Фатмир Бесими и извршниот директор на Развојната банка на Македонија, Кире...

Бесими и Наумов: Грант до 15.000 евра за нови вработувања преку...

До 15.000 евра грант средства за фирмите од областа на туризмот, угостителството, ивент-индустријата, приватните здравствени установи, трговци поединци и занаетчии, кои ќе ја користат...