38.8 C
Skopje
31.7.2021 - 20:15

Ознака: ковид-центри

Во ковид-центрите во Скопје примен еден нов пациент, се лекуваат 30...

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје има хоспитализирано еден нов пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 30 лица сомнителни и потврдени за...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа има еден нов хоспитализиран...

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје има хоспитализирано еден нов пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 37 лица сомнителни и потврдени за...

За 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани 4 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје има хоспитализирани 4 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 36 лица сомнителни и потврдени...

Нема нови пациенти во ковид-центрите во Скопје во изминатите 24 часа

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје нема хоспитализирани нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 48 лица сомнителни и потврдени за ковид-19...

Во ковид центрите во Скопје примени 4 нови пациенти, а се...

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 4 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 75 лица сомнителни и...

На инфективните одделенија се лекуваат 186 лица заразени со коронавирус

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 186 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. Според Министерството...

Во ковид-центрите во Скопјесе хоспитализирани 7 пациенти, а вкупно се лекуваaт...

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 7 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 127 лица сомнителни и потврдени...

Се затвораат сите ковид-центри на интерните клиники во Скопје

Од денеска се затвораат сите ковид-центри на интерните клиники и во комплексот „Мајка Тереза“, соопшти Министерството за здравство. Ковид позитивни пациенти ќе примаат само Институтот...

Во Скопје хоспитализирани 6 пациенти со коронавирус во изминатото деноноќие

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 6 пациенти, а вкупно се лекуваaт 151 болeн, сомнителни и потврдени за Ковид-19. Во последното деноноќие...

Во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани нови 12 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 12 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 193 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19...