-6.2 C
Skopje
26.1.2022 - 8:40

Ознака: ковид-центар

МЗ: Целокупната документација за ковид-центрите е подготвена за увид

Министерството за здравство ја поздравува постапката на Основното јавно обвинителството кое ја води истрагата за избувнувањето на пожарот во мобилниот ковид-центар во склоп на...

Нуредини: Сѐ се случи за три минути, цел град дојде, ама...

Координаторот на ковид-центарот во Тетово, Гзим Нуредини утрово информираше дека пожарот во модуларната болница траел многу кратко време. Рече дека е чудно што толку...

Тетовската модуларна болница целосно изгорена, надлежните вршат увид

Надлежните служби вршат увид во ковид-болницата во Тетово која целосно изгоре во синоќешниот пожар, како што се забележува на фотографиите на фоторепортерот на „Нова...

Арифи: Нема изјави додека не се добијат официјални информации

Немаме точни информации за многу детали. Одлучено е да не се даваат изјави се додека не добиеме официјални информации, кажа градоначалничката на Тетово, Теута...

Петмина обвинители вршат увид во ковид-центарот во Тетово

Основното јавно обвинителство Тетово врши увид на лице место во модуларната ковид-болница во Тетово, каде што вечерва избувна пожар во кој има жртви, чиј...

Министерството за здравство потврди дека има жртви во пожарот во тетовската...

Министерството за здравство информира дека има жртви во пожарот кој вечерва го зафати ковид-центарот во Тетово. Точниот број на лица кои го загубиле животот,...

Четворица загинати во пожар во ковид одделение во Бразил

Четири лица загинаа денеска во пожар во ковид одделение во болница во североисточен Бразил, јавуваат светските агенции. Иако пожарот во градот Аракажу брзо бил ставен...

Сидникатот на АД ЕСМ донираше прехрамбени производи за вработените во ковид-центрите

Синдикатот на АД ЕСМ донираше прехрамбени производи за вработените во ковид-центрите во неколку градови во државата. Вкупно 600 пакети млечни производи беа доставени до...

Бројот на приеми се намалува, во ковид-центрите има околу илјада празни...

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

Филипче: Викендов ќе се ослободат неколку одделенија кои сега се ковид-центри

Министерот за здравство, Венко Филипче, посочи дека значајно е намален бројот на прегледи и притисокот за прием на пациенти во сите ковид-центри низ државата. Епидемиолошката...