-4.2 C
Skopje
19.1.2022 - 8:27

Ознака: ковид-случаи

Расте бројот на ковид-случаи

ГЕВГЕЛИЈА Во Општина Гевгелија расте бројот на новозаболени лица од ковид-19. Заклучно со 21 август, според евидентираната бројка на Институтот за јавно здравје, во Гевгелија...