Ознака: ковид-потврди

Швајцарците ги поддржуваат сертификатите за ковид

Швајцарците на референдум го поддржаа законот на кој се засноваат сертификатите за Ковид и се применуваат други ограничувања со цел намалување на заразата со...

Швајцарците утре на референдум одлучуваат за ковид-потврдите

Швајцарците утре по втор пат за помалку од два месеци ќе гласаат за Законот за ковид-19. Со овој закон се регулира не само финансиската...

Во Хрватска од денес ковид-потврдите ќе важат една година

Од денеска во Хрватска се продолжува времетраењето на сертификатите за вакцинација против Ковид-19 на 365 дена. Новото времетраење на сертификатите важи за сите нови сертификати,...

На фестивал во Холандија каде се влегувалo со ковид-потврди има над...

Повеќе од 950 луѓе се заразени со коронавирусот на фестивал во Холандија, иако влегувале со ковид потврди. Фестивалот за електронска музика Веркнипт во Утрехт, според...