0.8 C
Skopje
21.1.2022 - 12:32

Ознака: ковид-болница

Пожар во ковид-болницата во Тирана

На првиот кат од Ковид 3 болницата во Тирана, избувнал пожар, но, за среќа, нема жртви и повредени, благодарение на брзата интервенција на противпожарната...

Пожар во ковид-болница во Романија, двајца загинаа

Двајца пациенти заразени со ковид-19 загинаа денеска, а една медицинска сестра е повредена во пожар во болница во романскиот град Плоешти, четврти што погоди...

Во Тетово најавен марш во чест на жртвите во пожарот

Навивачката група „Балисти“ на фудбалскиот клуб Шкендија најави марш во чест на жртвите во пожарот во модуларната ковид-болница во Тетово. Маршот ќе почне во 13.30...

Во пожарот во тетовската ковид-болница загинале и роднини на пациенти

Во пожарот во ковид-болницата во Тетово загинале и роднини на двајца пациенти, односно сопруга на пациент и ќерка на пациентка кои не биле хоспитализирани. Од...

Меѓу загинатите во пожарот во Тетово е и здравствениот работник Ферди...

Здравствениот работник Ферди Шакири е еден од настраданите во стравотниот пожар што синоќа се случи во тетовската модуларна болница, каде што загинаа 14 лица. „Со...

Филипче: Дали ќе поднесам оставка ќе одлучам по истрагата

Министерот за здравство, Венко Филипче, на попладневната прес-конференција по повод фаталниот пожар во модуларната ковид-болница во Тетово изјави дека од одговорност ниту бега ниту...

Не се примени нови пациенти во ковид-болниците во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје нема хоспитализирани нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 58 лица сомнителни и потврдени за...

Голем пожар зафати ковид-болница во Ирак, има загинати

Најмалку десет лица загинаа, а 30 се повредени во пожар што ја зафати ковид-болницата во југоисточен Багдад. Пожарот во болницата Ибн Катиб во областа мост...

Најмалку 13 починати во пожар во болница за ковид-19 близу Мумбај

Најмалку 13 пациенти загинаа во пожарот во одделот за интензивна нега на повеќекатната болница за Ковид-19 во крајбрежниот индиски град Вирар, 70 км северно...

Пожар во ковид-болница во Индија, голем број загинати

Најмалку 10 луѓе загинаа во пожар во приватна клиника која исто така лекува пациенти со Ковид-19 во Индија. Пожарот избувнал синоќа на приземјето на трговски...