11.8 C
Skopje
16.10.2021 - 18:18

Ознака: Коби Брајант

Ол-стар дресовите во чест на Коби и неговата ќерка

Престојниот Ол-стар викенд во Чикаго (13-16 февруари) целосно ќе им биде посветен на Коби Брајант, неговата ќерка Џиана и останатите седуммина кои загинаа во хеликоптерската...

ЛА Лејкерс се простија од Коби, Портланд победи во „Стејплс центар“

Натпреварот во Лос Анџелес помеѓу Лејкерс и Портланд Трејлблејзерс мина во знакот на трагично загинатиот Коби Брајант. Во „Стејплс центарот“, Лос Анџелес се прости...

Тревнатиот мурал посветен на Брајант се гледа само од воздух

Обожавателите ширум светот ги користат своите вештини и креативност за да покажат почит кон легендата на Лос Анџелес лејкерс Коби Бајант, кој загина во...

Нема зборови што можат да ја опишат болката на Ванеса Брајант

Сопругата на НБА ѕвездата Коби Брајант, Ванеса се огласи за првпат по трагичната несреќа, во која животот го загубија нејзиниот сопруг и ќерката, како...

Отсуството на безбедносниот уред од хеликоптерот на Брајант отвори сериозни прашања

Хеликоптерот  на Коби Брајант го немал препорачаниот систем за предупредување што би му сигнализирал на пилотот дека бил премногу близу до земјиштето, но не...

Последната порака на пилотот открива што се случувало за време на...

Пилотот на хеликоптерот им кажал на контролорите на летање дека се искачува за да избегне слој на облаци, во неговата последна радио-порака пред падот,...

Замина бесмртниот Коби, останаа незаборавните кошеви на Брајант

Пред спортската сала на Лос Анџелес лејкерс, во која Брајант ја помина целата своја кариера, веднаш по објавувањето на тажната вест спонтано почнаа да...

Блескавото и сложено наследство на Коби Брајант

Автор: Марк Стајн Њујорк тајмс Коби Брајант, кој директно од средно училиште ја започна блескавата 20-годишна кошаркарска кариера и кој со Лос Анџелес лејкерс стана една...

Идентификувани сите жртви во хеликоптерската несреќа во Калифорнија

Во тешка хеликоптерска несреќа во неделата, во Калифорнија загина кошаркарската легенда Коби Брајант (41). Покрај него, животот го загубија и осум други лица. Несреќата...

Љубовта кон кошарката ги поврзуваше Коби и неговата несудена наследничка

Дваесетгодишната блескава кариера на Коби Брајант (41) со Лос Анџелес лејкерс беше исполнета со успеси, но и контроверзи, како што беше спротиставувањето со тогашниот...