Ознака: коалиција

Заев: Коалицијата „Заедно за европска Македонија“ е отворена за сите партии

По синоќешната средба на партиите поддржувачи на Договорот со Грција и успешност на претстојниот референдум, приемирот Зоран Заев очекува поддршката да расне и да...

Најмалку 39 убиени во напад врз училишен автобус во Јемен

Најмалку 39 лица се убиени, од кои најголем дел деца, во напад извршен во Јемен од страна на коалицијата предводена од Саудиска Арабија. Во...

Во Бразил формирана коалиција против лажни информации

Група од 24 медиуми во Бразил, меѓу кои и АФП, се здружија против лажни вести што ги преплавија интернет и социјалните мрежи пред претседателските...

Зехофер и се закани на Меркел дека ќе ја напушти коалицијата

Министерот за внатрешни работи на Германија, Хорст Зехофер денеска ја предупреди канцеларката Ангела Меркел, со која имаат различни ставови за политиката за мигрантите, на...