16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 13:54

Ознака: коалиција можеме

Заев и коалициските партнери дадоа поддршка за договорот со ДУИ

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и генералниот секретар, Љупчо Николовски, денеска се сретнаа со претседатели и претставници на партиите од коалицијата „Можеме“. Од страна на...

Коалицијата „Можеме“ ги достави кандидатските листи за пратеници до ДИК

Коалицијата „Можеме“ ги достави кандидатските листи за пратеници до Државната изборна комисијa. 120 имиња на одговорни и угледни граѓани кои ја сакаат својата татковина,...