9.8 C
Skopje
6.12.2021 - 16:00

Ознака: коалиција „Менуваме“

Неприфатливо е да бидете маргинализирани и обесправени

Претседателот Стево Пендаровски се сретна со лицата со попреченост Претседателот Стево Пендаровски денеска прими активисти за правата на лицата со попреченост од коалицијата „Менуваме“. Лицата со...

Барањата на лицата со попреченост се и наши приоритети

Шахпаска на средба со претставници од Коалицијата „Менуваме“ Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се сретна со претставници на Коалицијата „Менуваме“ со...

Коалицијата „Менуваме“ упати барања до Владата и најави протести

Коалицијата „Менуваме“ упати неколку барања до Владата за подобрување на животот на лицата со попреченост. Од таму најавија дека ќе блокираат крстосници и ќе...

Поради протест, затворени за сообраќај неколку улици во Скопје

Поради протест, утре, 20 јули, ќе бидат затворени за сообраќај неколку улици во Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. Протестот е во организација на Здруженија...