15.8 C
Skopje
20.4.2019 - 13:06

Ознака: книга

Промовирана книгата „Мартин Крпан – дипломат и воин“ од амбасадорот Милан...

Книгата „Мартин Крпан - дипломат и воин“ од проф. Милан Јазбец, актуелен амбасадор на Словенија во Македонија, беше промовирана завчеравечер во мултимедијалниот културен центар...

Секоја фаза од создавањето на „Урбани легенди“ носеше различни нијанси на...

Во телефонот и низ лаптопот веќе имам една-две листи со идеи за приказни што би било убаво некогаш да ги напишам, како надоврзување на...

Излезе книга за Ленин од Славој Жижек

Издавачката куќа „Везилка 2011“ ја објави новата книга на познатиот словенечки филозоф Славој Жижек - „Ленин 2017 - сеќавање, повторување и разработка“. - Оригиналноста и...

Промовирана книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ на Зоран Михајлов

Во присуство на голем број спортски работници и гости, вчера во салата за конференции во СЦ „Борис Трајковски“, Скопје, беше промовирана книгата „Спортски стории:...

Промовирана книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ на Зоран Михајлов

Книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ на доајенот на македонското спортско новинарство, Зоран Михајлов, беше промовирана во салата за конференции во СЦ „Борис...

Читањето на Дневникот на Калина облагородува и лекува

Вдахновена од непоматена, бескрајна, безрезервна љубов кон планините и природата, оваа книга е напишана со многу радост, страст и осет за убавото, беше кажано...

Денеска ќе се промовира книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“...

Книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ на доајенот на македонското спортско новинарство, Зоран Михајлов, денеска ќе биде промовирана во салата за конференции во...

Во Исланд секој 10-ти жител напишал или објавил книга

Благодарение на оваа навика, исландската литературна сцена е особено динамична. Книгата таму е најголем подарок. Во просек на 1.000 жители се објавуваат по пет...

(Обновено): Промовирана книгата на Калина Велевска: „Планината нѐ прави среќни, нѐ...

Во Младинскиот културен центар синоќа беше промовирана книгата „Дневникот на една планинарка“ од Калина Велевска, која трагично го загуби животот на планината Кајмакчалан. Книгата се...

Промоција на „Дневникот на една планинарка“ во МКЦ

Вечерва, во 20 часот, во бифето на Младинскиот културен центар во Скопје, ќе се одржи промоција на книгата „Дневникот на една планинарка“ од Калина...