Ознака: кл7

Металург и КЛ7 први лауреати на меѓународниот ракометен турнир „КЛ7 2020“

  Викендов што е зад нас се одржа првиот меѓународен турнир за млади категории "КЛ7 2020", чиј домаќин и организатор беше ракометниот клуб КЛ7. На...

Школата на Кирил Лазаров од Струга и КМГ Спорт домаќини на...

Три скопски екипи и КЛ7 Струга ќе разигруваат за титулата шампион на Македонија Школата за ракомет на капитенот, КЛ7 Струга и агенцијата која ја води...