-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 12:54

Ознака: клупа

Коронавирусот на обвинителна клупа

Уставот на Македонија, но и на сите држави, го гарантира правото на живот и доколку се успее да се докаже во суд дека тоа...

Мурињо стартуваше со победа на клупата на Тотенхем

На деби-мечевите како тренер на осум тима, од 2000-та наваму, Мурињо забележал пет победи и три ремија (овој пат над Вест Хем, 3-2). Ливерпул...

Зидан: На тимот му требаат промени за пак да победува

Зинедин Зидан (46), кој се повлече лани во мај, откако со Реал ја освои третата титула европски првак по ред, потпиша договор со „кралскиот...