Ознака: клуб

Потрага по совршен клуб и совршен проект

Јас сум многу отворен и чекам да бидам заведен од проектот, не од земјата. Битен е клубот, секако и луѓето, човечката димензија. Ги сакам...

Во новата сезона во нов клуб

Имам доста понуди, но не брзам со одлуката, ќе бидам трпелив, ќе ги разгледам сите опции и потоа ќе пресечам, вели Ѓоргиев НИКОЛА ЃОРГИЕВ, КАПИТЕН...

Металург е клуб со реноме, национален и европски ракометен бренд

ЗОРАН КАСТРАТОВИЌ, ТРЕНЕР НА ЕСЕНСКИОТ ПРВАК На Металург се гледа како на национален ракометен инкубатор, база за афирмација и надградба на ракометарите, особено од Балканот....

Три клуба, три милијарди евра

На врвот на листата по завршувањето на сезонава се Манчестер сити, Ливерпул и Барселона и според вкупната вредност на целите тимови и според вредноста...

За пехар и за влез во клубот „хет-трик“

Англискиот премиерлигаш Тотенхем со евентуално освојување на титулата европски првак ќе влезе и на листата со клубови што победиле во сите три купа на...

Питер Крауч ќе заигра за седми клуб во Премиер-лигата?

Напаѓачот на Стоук, Питер Крауч, кој наполни 38 години во средата, треба да се врати во фудбалската Премиер-лига на Англија во дресот на Барнли...

Третиот куп на УЕФА – малку комерцијален, но важен за помалите...

Тешко е да се процени комерцијалната вредност, бидејќи станува збор за трето ниво на конкуренција. Но, меѓународните натпревари би им биле од голема полза...

Фудбалот го презема приматот на глобална кохезиона сила

Никогаш во досегашната историја односите и врските помеѓу ЕУ и САД не биле толку затегнати како сега. И двете администрации најавуваат царински војни, воведуваат...

Челзи дематира дека клубот е на продажба

Фудбалскиот клуб Челзи ги демантираше информациите објавени во весникот „Сандеј тајмс“, дека рускиот милијардер Роман Абрамович планира да го продаде лондонскиот клуб. Британскиот весник објави...

Може ли новиот првак да влезе и во „перфектниот“ клуб?

На минатите 20 мундијали светски фудбалски прваци само со победи станале Уругвај (1930) и Италија (1938) по еднаш и Бразил двапати (1970 и 2002) Од...