12 C
Skopje
24.9.2018 - 9:56

Ознака: Клиничка болница

Групно се дрогираат среде бел ден на јавно место

Иако во Битола во моментот никој не може да каже колку точно има зависници од дрога, очигледно е дека нивниот број од ден на...

Медицинска компликација причина за смртта на родилка во КБ Штип

Завршен е извештајот за случајот со родилката која во јуни почина во Клиничката болница во Штип и пред два дена беше доставен до Министерството...

Филипче: Нови 80 вработувања во битолската клиничка болница

Министерот за здравство Венко Филипче денеска беше во посета на Клиничката болница во Битола, каде наскоро ќе бидат вработени нови 80 доктори и медицински...